WLB to 5 miesięcy barmańskich zmagań i jest nam bardzo miło poinformować, że projekt ten przez całe 5 miesięcy będzie gościł w Vertigo Jazz Club & Restaurant.  Oczywiście jako gospodarze, Vertigo nie mogło sobie odpuścić udziału i musimy przyznać, że odczuwamy pewną dysharmonię w kwestii ich gościnności. Z jednej strony obsługa baru podczas tego wydarzenia stanęła na wysokości zadania, z uśmiechem serwując koktajl za koktajlem spragnionym widzom, cała ekipa ich pracowników pomogła w organizacji tego wydarzenia, a czas spędzało się tam niezwykle miło, ale nie można, za przejaw nieograniczonej gościnności, uznać drugiego miejsca podczas konkurencji. Ustąpili jedynie Kawiarni Literatka w finale, pomimo, że w ostatecznej degustacji przez gości, powołanych do jury, którzy z zawiązanymi oczyma, mieli za zadanie ocenić tylko smak – wypracowali sobie drobną przewagę. Na tak dysponowanych liderów bartelierowego rankingu, tego dnia, to nie wystarczyło. Hucznie zapowiadają jednak rewanż w kolejnym etapie.

Vertigo to miejsce, w którym na co dzień z głośników płynie upajający jazz. To jedyny klub jazzowy we Wrocławiu i zarazem największy w Polsce. Miejsce, które z powodzeniem łączy przestrzeń koncertową z restauracją i wielce świadomym produktów, które serwuje – barem.  Można tu poczuć niepowtarzalną atmosferę lat 20-tych, która nieustannie inspiruje jego twórców.

Zakładamy jednak, że przez lata, które działa, wypracowali sobie pozycję, dzięki której nie ma potrzeby ich przedstawiać. Stwierdzamy jednak, że możemy z czystym sumieniem Was do Vertigo zaprosić. Ubrani w doskonale wyprasowane koszule i kamizelki, barmani, przywołujący skojarzenia świetlanych, dla koktajlowej historii, lat dwudziestych ubiegłego wieku, zaoferują choćby swój bestseller „Spicy Soul”, bazujący na tequili infuzowanej papryczką jalapeno, którą przygotowują w trzech stopniach ostrości. Na ostro, i ostro i jeszcze ostrzej, ale w towarzystwie musu z mango i syropu anansowego.  Może aromatyzowany rozmarynem „Rosemary Hill”? Bazujący na ginie i białych winogronach z cordialem limonkowym ich własnej roboty? Zajrzyjcie do karty, znajdziecie w niej całą gamę koktajli i znacznie więcej, bo zaklęli ją w formie klimatycznej gazety.

 

Ich autorskie kompozycje i wszelkie klasyki, w zestawieniu z inspirowaną amerykańską tradycją – kuchnią,  w akompaniamencie jazzowej muzyki, to nie lada okazja, aby zakosztować rozrywki niczym wielki Jay Gatsby. Poprawiajcie muchy, doprasowujcie plisy na spódnicach i widzimy się #blisko baru.

Kurs barmański alternatywa

Gościnni gospodarze

WLB to 5 miesięcy barmańskich zmagań i jest nam bardzo miło poinformować, że projekt ten przez całe 5 miesięcy będzie gościł w Vertigo Jazz Club & Restaurant.  Oczywiście jako gospodarze, Vertigo nie mogło sobie odpuścić udziału i musimy przyznać, że...
Czytaj więcej!

WLB I

Mamy przyjemność przedstawić galerię z pierwszego etapu Wrocławskiej Ligi Bartelier. Zdjęcia wykonane przez Gromysza (http://www.gromysz.com/).  
Czytaj więcej!

Zawsze do połowy pełna.

Dzierżący sztandar lidera. Prezentacji lokali zrzeszonych we Wrocławskiej Lidze Bartelier ciąg dalszy. Ta oto, jest swojego rodzaju wyjątkowa, bo – lejdis i dżentelmens! – mamy lidera. Kawiarnia Literatka!  Brawurowy występ ich duetu w naszej szybkościowej...
Czytaj więcej!

Akt I, scena I

Pierwszy etap Wrocławskiej Ligi Bartelier za nami! Kurz jeszcze nie zdążył opaść, ale nie ma co zwlekać z podsumowaniem, bo kolejny etap już za pasem. Prawie 30 barmanów przyrządziło tej nocy ponad 100 koktajli, a przychodząc w gościnne progi Vertigo Jazz...
Czytaj więcej!