Do startu Ligi tuż tuż, więc przyszła pora, aby przedstawić naszych uczestników.

Od kogo innego moglibyśmy zacząć, jeśli nie od najbardziej zahartowanych w gastronomicznym boju weteranów wrocławskiego rynku, czyli Papug? Tym bardziej, że w najbliższy weekend stuknie im 18 lat (!!!).

To, że mieszczą się w Sukiennicach, to wszyscy wiemy. To, że odkąd pamięcią sięgnąć, nie zawodzą swoich gości (a to wielka sztuka utrzymać się na restauracyjnym rynku przez tak długi czas), to też. No i że Szefowa ich kuchni – Mariola Monczak – kroi konkurencję w polsatowskim Top Chefie, również nie jest nam obce. Ale, że aż 18 lat? Ile potrzeba konsekwencji w działaniu aby codziennie mierzyć się z wymaganiami kapryśnych podniebeń? Czapki z głów Szanowni Państwo!

Mówią, że wszystko co dobre, szybko przemija i można to stwierdzenie podciągnąć pod ich kartę koktajlową, ale tylko dlatego, że wymieniają ją co 4 miesiące. Mówią tez, że świat nie znosi pustki, dlatego co 4 miesiące w miejsce starej, wchodzi nowa ciesząca się, za każdym razem, nie mniejszym uznaniem.  Panowie za barem regularnie proponują sezonowe twisty koktajlowych klasyków, co idealnie zgrywa się z pierwszą konkurencją Wrocławskiej Ligi Bartelier (o czym niebawem). Czyżby faworyt?

Witamy na pokładzie i niezmiernie nam miło, że miejsce z tak długim stażem nadal chce mobilizować się do rozwoju. Pokażcie nam swój warsztat, zachowajcie swój niepowtarzalny oldschoolowy charakter i wnieście całych siebie w tej projekt. Pomieścimy!

Po 18 latach naprawdę nie ma potrzeby ich zachwalać, najwięcej niech mówi fakt, że mają bardzo liczne grono stałych gości, którzy wciąż do nich wracają. Obiecali jednak, że dla każdego kto razem z nimi zechce tę pełnoletniość świętować, znajdą jeszcze parę zaproszeń. Azymut na najbliższy weekend?  – Pod Papugami!

Kurs barmański alternatywa

Gościnni gospodarze

WLB to 5 miesięcy barmańskich zmagań i jest nam bardzo miło poinformować, że projekt ten przez całe 5 miesięcy będzie gościł w Vertigo Jazz Club & Restaurant.  Oczywiście jako gospodarze, Vertigo nie mogło sobie odpuścić udziału i musimy przyznać, że...
Czytaj więcej!

WLB I

Mamy przyjemność przedstawić galerię z pierwszego etapu Wrocławskiej Ligi Bartelier. Zdjęcia wykonane przez Gromysza (http://www.gromysz.com/).  
Czytaj więcej!

Zawsze do połowy pełna.

Dzierżący sztandar lidera. Prezentacji lokali zrzeszonych we Wrocławskiej Lidze Bartelier ciąg dalszy. Ta oto, jest swojego rodzaju wyjątkowa, bo – lejdis i dżentelmens! – mamy lidera. Kawiarnia Literatka!  Brawurowy występ ich duetu w naszej szybkościowej...
Czytaj więcej!

Akt I, scena I

Pierwszy etap Wrocławskiej Ligi Bartelier za nami! Kurz jeszcze nie zdążył opaść, ale nie ma co zwlekać z podsumowaniem, bo kolejny etap już za pasem. Prawie 30 barmanów przyrządziło tej nocy ponad 100 koktajli, a przychodząc w gościnne progi Vertigo Jazz...
Czytaj więcej!