Tym razem nie o pieniądze. O dobrą zabawę. O przybliżenie Wam zawodu barmana (nie bez powodu tagujemy #bliskobaru). Czasy, kiedy na umór piło się niebieskie kamikaze odeszły w błogie zapomnienie i cieszmy się z tego wszyscy równo, delektując się coraz to ciekawszymi twistami najlepszych koktajlowych klasyków, ale nie zapominajmy dlaczego tak się stało.

Po pierwsze dlatego, że ma dziwny kolor. Po drugie, gry na Commodore tez kiedyś były innowacyjne i cieszyły oko. Były. Cieszyły. Po trzecie i najważniejsze jednak dlatego, że ten zawód się rozwinął i wciąż rozwija. Barmani podnoszą swoje kompetencje, śledzą trendy,  potrafią odpowiadać na oczekiwania gości, chcą zaskakiwać. Świadomi barmani. Naszą intencją jest, aby pokazać, że warto im tę przestrzeń powierzyć. Dać zaprezentować ich wiedzę, umiejętności i kreatywność.  Im – świadomym barmanom.

Szesnastka barów, a wśród nich pięciu i więcej barmanów z każdego z nich, daje nam sumę blisko stu osób, które podczas Wrocławskiej Ligi Bartelier z dumą zaprezentują, że ich warsztat wart jest docenienia, że mając okazję spotkać się w tak szerokim gronie, każdy z nich będzie mógł wynieść coś do swojej codziennej pracy, a skorzystamy z tego my wszyscy – ich goście.

Zmierzą się w konkurencjach, które mają za zadanie odwzorowywać wyzwania jakie stawia im codzienna praca. Konkurencjach, które pozostaną dla nich tajemnicą, aż do dnia startu każdego z etapów. Zrobią to pod presją czasu, publiczności, i swoich wewnętrznych oczekiwań. Czy to nie brzmi jak idealnie zmieszany koktajl emocjonalny?

Przyjdź, zobacz, dopinguj swoich faworytów.  Oni każdej nocy stoją na straży twojego udanego wieczoru. Niech ten należy do nich!

Kurs barmański alternatywa

Gościnni gospodarze

WLB to 5 miesięcy barmańskich zmagań i jest nam bardzo miło poinformować, że projekt ten przez całe 5 miesięcy będzie gościł w Vertigo Jazz Club & Restaurant.  Oczywiście jako gospodarze, Vertigo nie mogło sobie odpuścić udziału i musimy przyznać, że...
Czytaj więcej!

WLB I

Mamy przyjemność przedstawić galerię z pierwszego etapu Wrocławskiej Ligi Bartelier. Zdjęcia wykonane przez Gromysza (http://www.gromysz.com/).  
Czytaj więcej!

Zawsze do połowy pełna.

Dzierżący sztandar lidera. Prezentacji lokali zrzeszonych we Wrocławskiej Lidze Bartelier ciąg dalszy. Ta oto, jest swojego rodzaju wyjątkowa, bo – lejdis i dżentelmens! – mamy lidera. Kawiarnia Literatka!  Brawurowy występ ich duetu w naszej szybkościowej...
Czytaj więcej!

Akt I, scena I

Pierwszy etap Wrocławskiej Ligi Bartelier za nami! Kurz jeszcze nie zdążył opaść, ale nie ma co zwlekać z podsumowaniem, bo kolejny etap już za pasem. Prawie 30 barmanów przyrządziło tej nocy ponad 100 koktajli, a przychodząc w gościnne progi Vertigo Jazz...
Czytaj więcej!