Dzierżący sztandar lidera.

Prezentacji lokali zrzeszonych we Wrocławskiej Lidze Bartelier ciąg dalszy. Ta oto, jest swojego rodzaju wyjątkowa, bo – lejdis i dżentelmens! – mamy lidera. Kawiarnia Literatka!  Brawurowy występ ich duetu w naszej szybkościowej konkurencji dał zaszczytny tytuł herszta bartelierowego rankingu.

Zaprogramowana jak R2D2 Paulina i skoncentrowany, zwinny Daniel (zdaje się, to sformułowanie nie wymaga wycieczki po odpowiednią paralelę) na zawsze już rozprawili się z historyjką, że Literatka to tylko kawa, ciasto, książki i sala dla palących.  Literatka to wyjątkowo mocna barmańska ekipa, potrafiąca sprostać każdemu apetytowi na koktajle. I mówimy to głośno! I wyraźnie. I czarno na białym.

Etap: planowanie

Podczas Ligi musieli przebrnąć przez 4 rundy, w każdej z nich popisując się świetnym tempem i skutecznym planowaniem, które jak zauważa Daniel Kędzior z ich ekipy, ze względu na ograniczenia stawiane przez wielkość przestrzeni barowej, którą dysponują jest tym istotniejsze.

A propos planowania, zaplanujcie sobie popołudnie przy ich barze, albo na ogródku, bo piękne lato mamy tej wiosny. Zaserwują Wam wszelkie znane ludzkości klasyki, bo czują się w nich mocni. Z tej okazji, albo po prostu z okazji niedzieli, co niedzielę, można tam zaznać takich właśnie w cenie szesnastu złotych polskich. Wieścimy kolejki.

Staro’i’modnie.

Pracują również nad kartą która przyświeca idei aperitivo, czyli koktajli bazujących na niskoprocentowych alkoholach, głównie Amaro i bitterach, ale pojawią się też spritze z tonikami.

Porzućcie zatem swe pojazdy, zaprzyjaźnijcie się z MPK, a nawet jak Was poniesie, to Hostel Bemma przekima. Bo Literatka wie, jak łączyć ofertę kawiarni za dnia z codzienną, przedwieczorną transformacją w miejsce, które długo nie zasypia i raczy gości koktajlami. Wiedzą też jak raczyć koktajlami od rana. Decyzja należy do Was.

Kurs barmański alternatywa

Gościnni gospodarze

WLB to 5 miesięcy barmańskich zmagań i jest nam bardzo miło poinformować, że projekt ten przez całe 5 miesięcy będzie gościł w Vertigo Jazz Club & Restaurant.  Oczywiście jako gospodarze, Vertigo nie mogło sobie odpuścić udziału i musimy przyznać, że...
Czytaj więcej!

WLB I

Mamy przyjemność przedstawić galerię z pierwszego etapu Wrocławskiej Ligi Bartelier. Zdjęcia wykonane przez Gromysza (http://www.gromysz.com/).  
Czytaj więcej!

Zawsze do połowy pełna.

Dzierżący sztandar lidera. Prezentacji lokali zrzeszonych we Wrocławskiej Lidze Bartelier ciąg dalszy. Ta oto, jest swojego rodzaju wyjątkowa, bo – lejdis i dżentelmens! – mamy lidera. Kawiarnia Literatka!  Brawurowy występ ich duetu w naszej szybkościowej...
Czytaj więcej!

Akt I, scena I

Pierwszy etap Wrocławskiej Ligi Bartelier za nami! Kurz jeszcze nie zdążył opaść, ale nie ma co zwlekać z podsumowaniem, bo kolejny etap już za pasem. Prawie 30 barmanów przyrządziło tej nocy ponad 100 koktajli, a przychodząc w gościnne progi Vertigo Jazz...
Czytaj więcej!